FAQ – Geneo

FAQ


GeneO™+ to przełomowa technologia firmy Pollogen umożliwiająca równoczesną eksfoliację (usuwanie martwych komórek skóry z jej powierzchni), maksymalne dotlenienie skóry i zwiększenie wchłaniania składników aktywnych rewitalizujących skórę. Równoczesne złuszczanie z dotlenianiem skóry optymalizuje absorpcję cennych składników zawartych w innowacyjnych formułach preparatów GeneO™+: NeoBright™ i NeoRevive™, a także powoduje, lepsze przyswajanie produktów stosowanych do codziennej pielęgnacji.
GeneO™+ wykorzystuje reakcję chemiczną odkrytą w 1904 roku tzw. „efekt Bohra”. Reakcja jest aktywowana na powierzchni skóry przez połączenie kapsułki stworzonej z węglanu sodu oraz kwasu cytrynowego z innowacyjnym opracowanym przez Pollogen preparatem w formie żelu. Wzajemne oddziaływanie na siebie kapsułki i żelu zabiegowego wytwarza na skórze niezliczoną ilość mikropęcherzyków zawierających CO2. Wzrost stężenia CO2 zmniejsza powinowactwo hemoglobiny do tlenu, który uwalnia się do tkanek i następuje natychmiastowe dotlenienie skóry. Dotlenianie ma niezwykle korzystnie wpływa na efekty wszystkich zabiegów przeciwstarzeniowych i poprawiających kondycję skóry.
GeneO™+ przypomina delikatny pilingtwarzy połączony z równoczesnym złuszczaniem naskórka. Dzięki pominięciu procedury próżniowej (którą stosuje się w przypadku innych urządzeń służących do kosmetyki twarzy) zabieg jest przyjemny i relaksujący. Po zabiegu pacjenci czują się odprężeni i zauważają różnicę w swoim wyglądzie. Osoby posiadające skórę wrażliwą mogą odczuwać w trakcie pierwszej części zabiegu delikatnie podwyższoną temperaturę.
GeneO™+ w odróżnieniu do większości zabiegów eksfoliacji wykonuje się na wilgotnej skórze (nigdy suchej), dzięki czemu zabieg jest łatwy i przyjemny oraz nie powoduje podrażnień itp. Rezultaty zabiegów pielęgnacyjnych, które wykorzystują podobne elementy zabiegu jak GeneO™+ nie są stałe ze względu na różnice w jakości produktów — ich świeżość i sterylność może się różnić w zależności od gabinetu. Udając się na zabieg GeneO™+ masz pewność, że produkty użyte podczas zabiegu ZAWSZE będą świeże i sterylnie czyste oraz że zostanie użyta do zabiegu jego odpowiednia i zalecana ilość, ponieważ żel zabiegowy jest pakowany próżniowo, a dla każdego klienta otwierane jest nowe opakowanie. Jednorazowa jest także kapsułka, która służy do eksfoliację, sterylne elementy praktycznie eliminują jakiekolwiek możliwości podrażnień. GeneO™+ NIE wykorzystuje próżni, która może powodować zmiany naczyniowe i/lub uszkodzenia skóry.
Nie, ponieważ opracowana przez firmę Pollogen innowacyjna technologia wykorzystana przy zabiegu GeneO™+ umożliwia wykonanie kilku etapów i procedur zabiegowych jednocześnie. Dzięki czemu zabieg jest błyskawiczny i niezwykle skuteczny. Ponadto kapsułka wykorzystywana podczas zabiegu ma wyjątkowo dużą powierzchnię co jeszcze bardziej skraca czas zabiegu, jednocześnie sprawiając, że jest on także przyjemniejszy.
W trakcie zabiegu GeneO™+ skóra zostaje wzbogacona w tlen i składniki odżywcze zawarte w żelach, dzięki czemu staje się gładką i miękką w dotyku oraz zyskuje świeży, błyszczący i promienny wygląd.
W przypadku takich problemów skórnych, jak uszkodzenia słoneczne, czy trądzik, zalecane są zabiegi cotygodniowe. Planowanie zabiegów GeneO™+ raz w miesiącu stanowi doskonały długofalowy program terapii przeciwdziałającej starzeniu się skóry. Najlepszy indywidualny harmonogram zabiegów dobierze specjalista w dziedzinie pielęgnacji skóry.
Tak! Zabieg GeneO™+ nie wymaga rezygnacji z życia towarzyskiego, a wygląd skóry i odczucia są znakomite zaraz po jego przeprowadzeniu. Jeżeli masz w najbliższym czasie zaplanowaną imprezę, przyjdź na zabieg GeneO™+ w tym samym dniu lub dzień wcześniej, a efekt będzie dobrze widoczny w najważniejszym momencie.
Zależy to od typu i stanu skóry. Twój lekarz zaleci najlepszy żel. Jeżeli masz zmiany pigmentowe (ciemne plamy) lub ciemną skórę, najprawdopodobniej NeoBright™ będzie właściwym wyborem. Jeżeli chcesz poprawić ogólny wygląd skóry i ograniczyć pory, lepszy będzie preparat NeoRevive™ i (lub) kombinacja obu. Ponownie, najlepiej jest zwrócić się o poradę do lekarza przeszkolonego w zakresie stosowania GeneO™+.
Tak. Ponieważ złuszczanie naskórka w GeneO™+ jest bardzo delikatne i nie podrażnia skóry, a ponadto brak próżni niweluje ryzyko roznoszenia się zmian trądzikowych. W przypadku indywidualnych kwestii dotyczących skóry należy skonsultować się z osobą wykonującą zabieg.